“سال نو، اندام نو!” همیشه شروعی تازه، بازی را برای همه جذاب‌تر می‌کند! سال جدید برای ما ایرانی ها حکم از شنبه را دارد! یعنی همه ما به دنبال شروعی تازه برای بهبود سلامتی و تناسب اندام خود هستیم، اما تنبلی و اهمال کاری، ما را به از شنبه ای به شنبه ای دیگر می برد!

 

البته نگران نباشید! ما در تیم غفاری دایت به راهنمایی خانم بهاره غفاری، چالشی 90 روزه ای را تهیه و تدوین کرده ایم تا با برخی تمرینات ساده، شما را به چالش کشیده و حال سلامتی و تناسب اندام تان را به کل دگرگون کنیم.

نتیجه این چالش، تنها تناسب اندام تان نیست، بلکه ترک عادات ناسالم و تغییر سبک زندگی از بزرگ ترین دستاوردهای شما خواهد بود که تا ماه ها و شاید سالها میتواند با شما همراه باشد!

 

ما یک چالش جذاب برای شما داریم! یک چالش 90 روزه که بر تقویت قدرت و بهبود تحرک، فقط با استفاده از وزن بدن شما متمرکز است، بدون نیاز به تجهیزات و مکانی خاص! بله در این چالش، شما با تمریناتی که هر روز انجام می‌دهید، انعطاف پذیری، قدرت و همچنین تعادل بدنی خود را به چالش می‌کشید.

چرا باید در این چالش به ما اطمینان کنید؟

 1. با تکیه بر تجربیات، دانش و بیش از 8000 تجربه موفق خانم بهاره غفاری، راهنمایی هایی را برای شروع این مسیر مهم دریافت می کنید. از تمرینات و تکنیک های جدید تا نکات مفید برای تغییر سبک زندگی!

 2. با پشتیبانی کارشناسان ما و برنامه‌ی سلامتی اختصاصی که ارائه خواهیم کرد، می‌توانید به سرعت سطح آمادگی جسمانی تان را افزایش دهید.

 3. با بهره گیری از تجربیات پشتیبانی افرادی که قبل از شما در این راه پیش رفته اند، به شما کمک خواهیم کرد تا با شروع درست و با روحیه‌ی پرانرژی، به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

استفاده از ماشین حساب BMI

در ابتدا شما باید مقدار اضافه وزن خود را برای چالش 90 روزه غفاری دایت  پیدا کنید ، با استفاده از ماشین حساب BMI زیر می‌توانید مقدار اضافه وزن خود را محاسبه کنید 

علاوه بر آن کسانی که نیاز به تناسب اندام دارند میتوانند از این چالش استفاده کنند به طور مثال کسانی که دچار کمبود وزن هستنند میتوانند با این چالش به تناسب اندام بی نظیری برسند.

 

وزن شما (کیلوگرم)

قد شما (سانتیمتر)

سن شما

شروع چالش تناسب اندام 90 روزه غفاری دایت در سال 1402

 

زمان انجام چالش چقدر است؟

ما به طور رسمی چالش را از روز سه شنبه، 1 فروردین 1402 آغاز می کنیم، اما شما می توانید هر زمان که بخواهید، این چالش را شروع کنید. هر هفته همان نوع تمرین را در همان روز انجام خواهید داد، اما در طول ماه، تعداد تکرارهای خود را افزایش خواهید داد. (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد)

 

به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

یکی از مزایای عالی در مورد این چالش این است که شما به هیچ وسیله ای به غیر از بدن‌تان نیاز ندارید. اما وجود ابزارهایی همچون تشک، بطری آب، هدفون، آجر یوگا (بلوک یوگا) و طناب مخصوص طناب زنی می‌توانند کار را برای شما راحت تر کنند.

 

چرا این چالش را انجام می دهیم؟

شادابی و طراوت، تناسب اندام و سلامتی و حذف چربی ها و سموم بدن، سه دلیل شفاف برای انجام این چالش هستند اما در پشت پرده، این چالش 90 روزه باعث 2 دستاورد بزرگ برای شما خواهد شد: ترک عادات ناسالم – تغییر سبک زندگی

 

1- ترک عادات ناسالم

برای رسیدن به تناسب اندام مطلوب در سال جدید، لازم است تا عادات ناسالم خود را ترک کنید. برخی از این عادات شامل: مصرف غذاهای ناسالم و فست فودی، مصرف نوشابه و نوشیدنی‌های مصنوعی شیرین، سیگار کشیدن، کم‌تحرکی و خواب ناکافی است. برای ترک این عادات، می‌توانید از راهکارهای مختلفی استفاده کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید به جای مصرف نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین، از میوه‌های تازه و آب میوه استفاده کنید. همچنین با مصرف غذاهای سالم با ارزش غذایی بیشتر و تعیین یک برنامه ورزشی منظم و انتخاب یک ورزش مورد علاقه، می‌توانید به کم‌تحرکی خود نارو بزنید.

 

2- تغییر سبک زندگی

سبک زندگی سالم و فعال، با تمرینات منظم و تغذیه صحیح می‌تواند به شما کمک کند تا بدنی سالم و قوی داشته باشید. پزشک، مشاور تغذیه یا مربی ورزشی می‌توانند به شما راهنمایی مفیدی در این زمینه بدهند که چگونه می‌توانید تغییراتی در رژیم غذایی و تمرینات خود ایجاد کنید. خانم بهاره غفاری به پشتوانه سالها تجربه، به عنوان یک متخصص تغذیه، در طول این مسیر کنار شما خواهد بود.

 

از جمله تغییراتی که می‌توانید در سبک زندگی خود با چالش 90 روزه غفاری دایت ایجاد کنید عبارتند از:

 • تغییر رژیم غذایی و مصرف غذاهای سالم و پر از میوه‌ها و سبزیجات

 • عادت به تمرینات ورزشی منظم روزانه

 • ایجاد عادت‌های سالم فیزیولوژیکی مانند خواب کافی و کنترل استرس

 • کاهش مصرف الکل، دخانیات و غذاهای پرچرب

 • افزایش مصرف آب

چه نتیجه ای حاصل خواهد شد؟

هدف از این چالش آماده شدن بدن برای فعالیت های ورزشی، کاهش درد و استرس و بهبود کیفیت خواب است. حتی برخی از تمرینات این چالش شامل تقویت عضلات پا، کمر، شانه، سینه و دست هستند. اگر به دنبال تقویت و بهبود انعطاف پذیری بدن خود هستید، شرکت در این چالش یکی از واجبات است.

 

چگونه انرژی و انگیزه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و در قرعه کشی شرکت کنید؟

وقتی وارد چالش می شوید، 90 روز کنار شما خواهیم بود؛ 90 روزی که هزاران نفر با هزاران آرزو و هدف تصمیم به تغییر گرفته اند. از همدیگر انرژی خواهید گرفت و این سینرژی به وجود آمده، قطعاً نتایجی بی نظیر به دنبال خواهد داشت.

شما عزیزان می توانید از مراحل انجام چالش تان، عکس یا ویدئو گرفته و در پیج اینستاگرام خود ما را منشن کنید و در قرعه کشی شرکت نمایید. (این هدیه می تواند 5 جلسه 15 دقیقه با شخص خانم غفاری باشد – یا می تواند یک پکیج لاغری 3 ماهه از سایت غفاری دایت باشد – و…)

نکته: به منظور حفظ انگیزه خودتان، پیگیر استوری های اینستاگرام ما باشید. در آنجا می توانید با مشاهده عکس یا فیلم افرادی که در چالش شرکت کرده اند، پر قدرت تر به مسیر ادامه دهید و میزان پیشرفت خود را محک بزنید.

اینفوگرافیک جدول زمانی و کلیات چالش

جدول زمانی و تمرینات روزانه به چه شکل است؟

قبل از هر چیز تقویم بالا را چاپ یا در تلفن خود ذخیره کرده و به طور مرتب روزانه آن را چک کنید تا با تیم غفاری دایت همگام بمانید. تمرینات ذکر شده را انجام دهید، سپس هر روز که آن را کامل می کنید، تیک بزنید.

این چالش برای 90 روز در نظر گرفته شده که شامل حرکات مختلفی می شود و میزان انعطاف پذیری عضلات بدن را افزایش داده و تقویت می کند.

نکته بسیار مهم: در طول چالش به هیچ عنوان، هیچ عملی را برای خود سخت نگیرید و بر اساس سطح آمادگی بدنی خود، تعداد تکرارها و ست ها را افزایش یا کاهش دهید و در بین ست ها و تمرینات، 20 تا 40 ثانیه استراحت کنید. سعی کنید از این چالش، خاطره خوب بسازید! البته که داشتن تعهد و استمرار، کلید دستیابی به هر هدفی است.

نکته: در طول روز یعنی صبح، ظهر و شب، هر زمان که برایتان مقدور بود، می توانید این تمرینات را انجام دهید و محدود به ساعت مشخصی نیستید. اما 5 توصیه مهم برای شما داریم:

1- به هزار و یک دلیل، سعی کنید این تمرینات را اول صبح انجام دهید.

2- چنانچه روزی نتوانستید نظم روزانه خود را حفظ کنید، اهمال کاری را کنار بگذارید و سعی کنید در همان روز جبران نمایید. (البته زیاد هم به خودتان سخت نگیرید و متعد به کل چالش باشید)

3- این تمرینات برای محیط خانه در نظر گرفته شده اما در هر مکانی قابل اجراست. توصیه می کنیم برای تنوع هم که شده، گاهی اوقات این تمرینات را در فضای سبز یا… انجام دهید.

4- می توانید در طول چالش از مکمل های غذایی و ورزشی سالم نیز استفاده کنید. البته با وجود رژیم غذایی که در اختیار شما قرار داده ایم، مکمل ها جزو واجبات در این چالش نخواهند بود.

5- می توانید از وسایل و تجهیزات جدید در تمرینات خود استاده کنید. امروزه، تجهیزاتی مانند تردمیل های هوشمند، دستگاه های تمرینی با هدف یا کوچک کردن وزن بدن و دستگاه های تمرینی کوچک و قابل حمل برای تمرین در خانه، موجود است.

شنبه: تمرینات و حرکات مبتدی فول بادی

 

ست ها

اسکات

پوش آپ

پلانک

پل باسن

هفته اول

2

10

5

10 ثانیه

10

هفته دوم

3

12

8

15 ثانیه

10

هفته سوم

3

15

10

20 ثانیه

12

هفته چهارم

4

12

8

25 ثانیه

10

هفته پنجم

4

15

10

30 ثانیه

12

هفته ششم

4

15

10

35 ثانیه

15

هفته هفتم

5

18

12

40 ثانیه

15

هفته هشتم

5

15

12

45 ثانیه

18

هفته نهم

5

18

15

50 ثانیه

18

هفته دهم

6

15

12

55 ثانیه

20

هفته یازدهم

6

20

15

60 ثانیه

20

هفته دوازدهم

6

18

15

65 ثانیه

22

 

راهنمای تمرینات و حرکات روز شنبه

 

اسکات (Squat)

 1. بایستید و پاها را به عرض لگن باز کنید.

 2. بازوهای خود را در مقابل خود به حالت تشکر درآورید و به آرامی زانوهای خود را خم کنید و باسن خود را به سمت عقب فشار دهید تا به حالت چمباتمه بنشینید. تمرکز کنید و بدنتان را پایین بیاورید؛ انگار می خواهید روی صندلی بنشینید.

 3. تا جایی که ران‌هایتان موازی زمین شوند، به حالت اسکات بنشینید. زانوهای شما باید بالای انگشتان پا و نگاهتان مستقیم به جلو باشد.

 4. لحظه ای مکث کنید.

 5. در هنگام بازدم، با فشار دادن پاشنه پاها، حرکت را معکوس کنید تا به حالت ایستاده برگردید. همانطور که ایستاده اید، بازوهای خود را به طرفین خود پایین بیاورید.

 

پوش آپ (Push ups)

 1. چهار دست و پا روی زمین قرار گرفته و دستان خود را کمی بیشتر از عرض شانه ها باز کنید.

 2. آرنج ها را با زاویه 45 درجه از بالاتنه خم کنید و بدن خود را به سمت زمین پایین بیاورید.

 3. زمانی که در سمت پایین هستید، شانه های خود را به هم فشار دهید.

 4. هنگامی که قفسه سینه شما درست بالای زمین معلق می شود، شانه های خود را از هم جدا کنید تا به موقعیت شروع بازگردید.

نکته: می توانید دستان خود را روی یک نیمکت، میز یا هر چیز دیگری قرار دهید تا حرکات را به راحتی انجام دهید.

 

پلانک (Plank)

 1. خود را روی کف دست و انگشتان پا نگه دارید (روزی زمین به شکم، دراز بکشید). دست های شما باید زیر شانه های شما باشد.

 2. کف دست خود را فشار دهید تا باسن خود را به سمت بالا ببرید. در این حالت بدن شما باید از پاشنه پا تا بالای سر، یک خط مستقیم ایجاد کند.

 3. باسن‌تان را کمی به داخل بکشید و منقبض کنید و ران‌هایتان را بالا نگه دارید.

 4. به زمین، دقیقا زیر سر خود نگاه کنید تا گردن خود را در حالت خنثی نگه دارید و به طور معمول نفس بکشید.

 5. حداقل ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید.

 6. سپس دوباره روی زمین به حالت درازکش برگردید.

 

تمرین پل باسن (Glute Bridge)

 1. به پشت دراز بکشید، بازوها را به پهلو دراز کرده، پاها را صاف روی زمین نگه داشته و زانوها را خم کنید.

 2. در هنگام بازدم، به پاشنه پا فشار دهید و باسن خود را به سمت بالا بکشید.

 3. باسن خود را بالا بیاورید تا جایی که یک خط مورب از زانو تا باسن تا سینه تشکیل شود.

 4. چند لحظه در این حالت مکث کنید.

 5. حرکت را معکوس کرده و به سمت پایین بیایید تا به موقعیت شروع برسید.

یکشنبه: پیاده روی (Walk)

 

 

مدت زمان

هفته اول

20 دقیقه

هفته دوم

30 دقیقه

هفته سوم

40 دقیقه

هفته چهارم

45 دقیقه

هفته پنجم

50 دقیقه

هفته ششم

50 دقیقه

هفته هفتم

55 دقیقه

هفته هشتم

60 دقیقه

هفته نهم

65 دقیقه

هفته دهم

65 دقیقه

هفته یازدهم

70 دقیقه

هفته دوازدهم

75 دقیقه

نکته: می توانید پیاده روی را در یک نوبت یا دو نوبت انجام دهید. بهترین مکان برای پیاده روی، فضای سبز است.

دوشنبه: تمرینات مبتدی

 

 

ست ها

ساید پلانک

کرانچ

برد داگ

دلفین پلانک

هفته اول

2

20 ثانیه

15

5

10

هفته دوم

3

20 ثانیه

15

5

10

هفته سوم

3

30 ثانیه

20

6

12

هفته چهارم

4

30 ثانیه

20

5

10

هفته پنجم

4

30 ثانیه

20

6

12

هفته ششم

5

40 ثانیه

25

6

14

هفته هفتم

5

40 ثانیه

25

7

12

هفته هشتم

5

40 ثانیه

25

6

14

هفته نهم

5

45 ثانیه

30

7

16

هفته دهم

6

45 ثانیه

30

6

14

هفته یازدهم

6

50 ثانیه

30

7

16

هفته دوازدهم

6

50 ثانیه

30

7

16

 

راهنمای تمرینات و حرکات روز دوشنبه

 

پلانک ساید (Side Plank)

 1. به پهلو دراز بکشید و پاهای خود را روی هم قرار دهید.

 2. خود را روی ساعد دست خود نگه دارید.

 3. زانوهای خود را صاف نگه دارید، باسن خود را از زمین بلند کنید و روی ساعد و پایین پای خود تعادل برقرار کنید.

 4. دست دیگر خود را روی لگن قرار دهید یا آن را به سمت بالا بکشید.

 5. برای مدت زمان معین نگه دارید، سپس به آرامی کمر را پایین بیاورید.

 6. حرکت را با طرف دیگر بدن، تکرار کنید.

 

حرکت کرانچ (Crunch)

 1. به پشت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و پاهایتان را روی زمین صاف کنید.

 2. دست‌هایتان را پشت سرتان بیاورید تا آرنج‌ها به طرفین باز شوند. دست‌های شما می‌توانند روی هم یا روی سرتان قرار گیرند، اما نباید گردنتان را بکشند.

 3. در حال بازدم، شکم خود را منقبض کرده و سر و شانه خود را از روی زمین بلند کنید. گردن شما می تواند کمی خم شود، اما نباید به سمت سینه شما کشیده شود.

 4. در حالی که کمر را پایین می آورید، به طوری که سرتان از روی زمین معلق باشد، نفس بکشید و این کار را تکرار کنید.

 

حرکت برد داگ (Bird Dog)

 1. زانوها را زیر باسن و دستها را زیر شانه‌های خود قرار دهید.

 2. عضلات شکم را منقبض کرده و در این حالت، ستون فقرات خود را ثابت نگه دارید.

 3. بازو و پای راست خود را بالا برده، طوری که شانه‌ها و باسن تان موازی زمین باشند و دست و زانوی خود را کاملاً دراز کنید.

 4. قبل از اینکه حرکت را معکوس کنید، در اینجا یک لحظه مکث کنید و سپس به موقعیت شروع برگردید.

 5. تمام حرکات را برای بازو و پای چپ خودتان انجام دهید.

تمام حرکات را برای بازو و پای چپ خودتان انجام دهید.

 

 

حرکت دلفین پلانک (Dolphin Plank)

 1. روی شکم بخوابید.

 2. بدنتان را کاملا صاف کنید و دست‌هایتان را کنار بدن قرار دهید.

 3. کف دست‌هایتان را روی زمین گذاشته و سرتان را بالا نگه دارید.

 4. در همین وضعیت، با کف دست به زمین فشار آورید.

 5. آرنج‌هایتان را صاف کرده و سینه خود را از زمین جدا کنید.

 6. آرنج‌ها را خم کرده و به وضعیت ابتدایی حرکت برگردید.

سه شنبه: حرکات کاردیو (Cardio)

 

 

هفته اول

دویدن

30 دقیقه

هفته دوم

دوچرخه‌سواری

45 دقیقه

هفته سوم

شنا

30 دقیقه

هفته چهارم

بدنسازی

60 دقیقه

هفته پنجم

دویدن

45 دقیقه

هفته ششم

بدنسازی

60 دقیقه

هفته هفتم

رقص

45 دقیقه

هفته هشتم

دوچرخه سواری

60 دقیقه

هفته نهم

شنا

45 دقیقه

هفته دهم

رقص

45 دقیقه

هفته یازدهم

بدنسازی

60 دقیقه

هفته دوازدهم

دوچرخه سواری

60 دقیقه

نکته: دویدن، دوچرخه سواری، شنا، حرکات اینتروال، رقص، جابه‌جایی مبلمان یا حمل خواروبار در راه پله و… هم اگر با شدت مناسب انجام شوند، جزو حرکات کاردیو به حساب می آیند.

چهارشنبه: تمرینات و حرکات متوسط فول بادی

 

 

ست ها

ریورس لانگ

سوپرمن

لترال لانگ

کراب براید

هفته اول

2

8

10

8

6

هفته دوم

3

8

10

8

6

هفته سوم

3

10

12

10

8

هفته چهارم

4

10

10

10

8

هفته پنجم

4

10

12

12

10

هفته ششم

4

10

12

12

10

هفته هفتم

5

12

14

14

12

هفته هشتم

5

12

12

14

12

هفته نهم

5

12

14

16

14

هفته دهم

6

14

14

16

14

هفته یازدهم

6

14

16

18

16

هفته دوازدهم

6

14

16

18

16

 

راهنمای تمرینات و حرکات روز چهارشنبه

 

حرکت ریورس لانگ یا لانج معکوس یا لانج به عقب (Reverse Lunge)

 1. پاهای خود را به اندازه عرض لگن باز کنید و به طول ۶۰ الی ۹۰ سانتی متر یک گام به عقب بردارید.

 2. پای راست خود را حدود 90 سانتی متر، پشت سر خود نگه دارید و پایین بیاورید و زانوهای خود را خم کنید تا زاویه 90 درجه تشکیل دهند.

 3. زانوی راست شما باید حدود 3 سانتی متر، بالاتر از سطح زمین بوده و ران چپ شما باید موازی با زمین باشد.

 4. بیشتر وزن خود را در پای چپ تان نگه دارید زیرا به پاشنه چپ فشار می دهید تا پای چپ خود را صاف کرده و بایستید.

 5. پای راست خود را به حالت اولیه برگردانید.

 6. این کار را تکرار کنید و با پای چپ به عقب برگردید.

 

حرکت سوپرمن (Superman)

 1. روی شکم خود دراز بکشید و پاها و دستان خود را دراز کنید. پاهای شما باید به اندازه عرض باسن از هم باز باشند و عضله دوسر باید در کنار گوش قرار گیرد.

 2. باسن خود را منقبض کرده و پاها و نیم تنه خود را از زمین بلند کنید.

 3. پاهای خود را صاف نگه دارید و نوک انگشتان را از خودتان دور کنید.

 4. چند ثانیه در همین حالت بمانید.

 5. با کنترل، کمر را پایین بیاورید.

 

حرکت لترال لانگ یا لانگ به پهلو (Lateral Lunge)

 1. ابتدا ایستاده و پاهایتان را به عرض شانه باز کنید. دستانتان را به طرف پهلویتان بگذارید.

 2. یک قدم به چپ بردارید و پای چپتان را خم کرده و روی آن ایستاده و پای راستتان را نیز به طور معکوس خم کنید.

 3. دست راستتان را با باز شدن کامل آن به سمت راست بالا ببرید و همزمان با آن، سر و بدن خود را به سمت راست بچرخانید. همچنین دست چپ خود را در حالت آرام به سمت پای چپ خود ببرید.

 4. بازوهایتان را به آرامی باز کنید و در زمانی که بازوهای شما افقی شده‌اند، آنها را به سمت پایین بیاورید.

 5. حالا دست چپتان را به سمت چپ بالا ببرید و همزمان با آن، سر و بدن خود را به سمت چپ بچرخانید. همچنین دست راستتان را در حالت آرام به سمت پای راست خود ببرید.

 6. بازوهایتان را به آرامی باز کنید و زمانی که بازوهای شما افقی شده‌اند، آنها را به سمت پایین بیاورید.

 7. این حرکت را به صورت متوالی تکرار کنید.

کراب براید یا پل خرچنگی (Crab Bridge)

 1. ابتدا به پشت دراز بکشید، پاهایتان را در فاصله‌ی عرض شانه قرار دهید و دستانتان را به پشت به سمت پاهای خود بگذارید.

 2. دست‌ها و پاشنه‌های خود را به زمین فشار دهید و باسن خود را به سمت بالا بیاورید و عضلات باسن خود را فشار دهید.

 3. ستون فقرات خود را خنثی نگه دارید.

 4. در زمانی که بازوهای شما افقی شده‌اند، باسن خود را به سمت پایین بیاورید و پایین بنشینید.

 5. این حرکت را به صورت متوالی تکرار کنید.

پنج شنبه: تمرینات متوسط درگیر کننده مرکز بدن

 

 

ست ها

اسپایدر

شولدر تپ

وایندشیلد وایپر

مانتین کلامبر

هفته اول

2

3

8

8

15 ثانیه

هفته دوم

3

6

8

8

15 ثانیه

هفته سوم

3

5

10

10

20 ثانیه

هفته چهارم

4

5

10

10

20 ثانیه

هفته پنجم

4

7

12

12

25 ثانیه

هفته ششم

4

7

12

12

25 ثانیه

هفته هفتم

5

9

14

14

30 ثانیه

هفته هشتم

5

9

14

14

30 ثانیه

هفته نهم

5

11

16

16

35 ثانیه

هفته دهم

6

11

16

16

35 ثانیه

هفته یازدهم

6

13

18

18

40 ثانیه

هفته دوازدهم

6

13

18

18

45 ثانیه

 

راهنمای تمرینات و حرکات روز پنج شنبه

 

حرکت اسپایدر کرال (Spider)

 1. در موقعیت شروع، به همراه دو دستتان و پاهایتان به زمین خم شوید.

 2. حالا پاهایتان را به اندازه‌ای به عقب بکشید که در حالت بالا بردن آنها، دو دستتان بر روی زمین قرار داشته باشند.

 3. در این موقعیت، دست‌هایتان را به جلو و سر خود را بالا بگیرید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید.

 4. حالا شروع به حرکت به جلو با دست‌هایتان به همراه پاهایتان کنید.

 5. در انتهای حرکت، پاهایتان را به صورت معکوس به زمین برگردانید و به شکل خمیده به عقب برگردید.

 6. با انجام این حرکت به تعداد مورد نیاز، عضلات شکم و پشت بدنتان تقویت می شوند.

 

حرکت شولدر تپ (Shoulder Tap)

 1. روی دست ها و انگشتان پا شروع کنید و دستان خود را مستقیماً زیر شانه های خود قرار دهید. در حالی که باسن خود را فشار می دهید، دستان خود را محکم به زمین فشار دهید.

 2. در حالی عضلات باسن خود را در فشار نگه می دارید، دست راست خود را از روی زمین بلند کنید و به لگن راست خود (یا شانه چپ اگر راحت تر است) ضربه بزنید.

 3. دست راست خود را به زمین برگردانید و دست چپ خود را از روی زمین بلند کنید و در صورت راحتی بیشتر به شانه راست یا لگن چپ ضربه بزنید.

 4. ضربه های متناوب شانه را ادامه دهید.

 

حرکت وایند شیلد وایپر (Windshield Wiper)

 1. به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را خم کرده و پاها را روی زمین قرار دهید.

 2. بازوهای شما می توانند مستقیماً به سمت پهلوها باشند یا در زاویه 45 درجه از بدن، در حالی که کف دست ها به سمت پایین است. هر موقعیت بازویی که برای شما راحت تر است را انتخاب کنید.

 3. قسمت پایین کمر خود را به زمین فشار دهید تا عضلات مرکزی بدن درگیر شوند. کمر خود را در تمام مدت، صاف روی زمین نگه دارید.

 4. پاهای خود را از زمین بلند کرده و به سمت بالا صاف کنید. این موقعیت شروع است.

 5. در حالی که هر دو پا را به سمت چپ پایین می آورید، دست ها و بازوهای خود را برای پایداری به زمین فشار دهید و فقط تا جایی که راحت است پایین بیاورید.

 6. قبل از پایین آوردن پاها به سمت راست، از عضلات شکم خود استفاده کنید تا پاهای خود را به حالت اولیه برگردانید.

 7. طرف های متناوب را ادامه دهید. به یاد داشته باشید که عضلات مرکزی بدن خود را در طول حرکت سفت و درگیر نگه دارید.

 

حرکت کوهنوردی یا مانتین کلامبر (mountain climber)

 1. در حالت پرس روی دست ها شروع کرده و دست ها را به اندازه عرض شانه مستقیما در زیر شانه ها صاف کنید.

 2. دستان خود را زیر شانه ها و بدن خود را در یک خط مستقیم از سر تا باسن تا پاشنه پا قرار دهید.

 3. باسن خود را در یک سطح نگه دارید و اجازه ندهید کمرتان آویزان شود.

 4. شکم خود را درگیر کرده و زانوی راست خود را به سمت قفسه سینه خود بیاورید.

 5. بدون اینکه زمین را لمس کند، زانوی راست خود را به حالت اولیه برگردانید..

 6. مرحله ۲ را برای پای چپ تکرار کنید.

 7. زانوی چپ خود را داخل سینه بیاورید، سپس آن را به عقب برگردانید. به جابجایی پاها با سرعت دلخواه خود ادامه دهید.

جمعه: تمرین تحرکی

 

 

ست ها

هیپ سوئیچ 90/90

کت کو

Alternating T-Spine Rotation

حرکت کشش بزرگ پا

هفته اول

2

5

5

5

5

هفته دوم

3

5

5

5

5

هفته سوم

3

5

5

5

5

هفته چهارم

4

5

5

5

5

هفته پنجم

4

7

7

7

7

هفته ششم

4

7

7

7

7

هفته هفتم

5

7

7

7

7

هفته هشتم

5

7

7

7

7

هفته نهم

5

9

9

9

9

هفته دهم

6

9

9

9

9

هفته یازدهم

6

9

9

9

9

هفته دوازدهم

6

9

9

9

9

 

راهنمای تمرینات و حرکات روز جمعه

حرکت هیپ سوئیچ 90/90 (90/90 Hip Switch)

 1. روی زمین بنشینید در حالی که یک زانو در جلوی شما و یک زانو در پشت شما، هر دو با زاویه 90 درجه خم شده است.

 2. هر دو زانو را بالا بیاورید و به سمت پای پشت خود بچرخید و پاشنه های خود را روی زمین قرار دهید.

 3. به عقب و جلو رفتن ادامه دهید.

 

حرکت کَت کو (Cat-Cow)

 1. به حالت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید.

 2. مچ دستانتان و شانه هایتان و همچنین زانوها و باسن تان باید روی خطی عمودی باشند.

 3. شکمتان را منقبض کنید و پشتتان را به سمت بالا قوس دهید و سرتان را پایین بیاورید و سعی کنید به شکمتان نگاه کنید. (حالت گربه)

 4. دیواره شکمتان را شل کنید و باسن‌تان را به سمت عقب فشار دهید و قفسه سینه تان را به سمت پایین بیاورید و به جلو نگاه کنید. (حالت گاو)

 5. هنگامی که به سمت جلو نگاه می کنید، عمل دم و هنگام منقبض کردن شکم، عمل بازدم را انجام دهید.

 

حرکت Alternating T-Spine Rotation

 1. به حالت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید و زانوها را زیر باسن و دستان خود را زیر شانه ها قرار دهید.

 2. دست چپ خود را پشت گوش چپ قرار دهید، آرنج به سمت زمین باشد.

 3. از وسط پشت خود به سمت بالا بچرخانید تا به بالا نگاه کنید.

 4. به حالت اولیه بپیچید، دست را همچنان پشت سر خود قرار دهید.

 5. جای دست هایتان را تعویض کرده و تمام حرکات را در آن طرف هم انجام دهید.

 

حرکت کشش بزرگ پا

 1. به حالت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید.

 2. پای راست خود را نزدیک دست راست خود بیاورید.

 3. پای چپ خودتان را به عقب دراز کنید.

 4. در حالی که دست چپ تان روی زمین قرار دارد، دست راست تان را بلند کنید، طوری که در حالت 180 درجه با دست چپ تان قرار بگیرد.

 5. 10 تا 20 ثانیه مکث کنید.

 6. جای دست و پاهایتان را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید.

7 توصیه غذایی عمومی برای خوش اندام شدن در چالش 90 روزه غفاری دایت

برای رسیدن به تناسب اندام، رژیم غذایی سالم و متعادل، همراه با ورزش منظم بسیار مهم است. در ادامه توصیه‌های کلی و عمومی برای داشتن برنامه رژیم غذایی مناسب جهت تناسب اندام ذکر شده است:

 1. مصرف غذاهای طبیعی و تازه: برای رسیدن به تناسب اندام توصیه می‌شود که غذاهای طبیعی و تازه مثل میوه، سبزیجات، ماهی، گوشت سفید و برنج قهوه‌ای در رژیم غذایی خود قرار دهید. چرا که این غذاها حاوی ویتامین‌ها، مواد مغذی و آنتی اکسیدان‌های ضروری برای سلامتی هستند.
 2. محدود کردن مصرف غذاهای آماده: غذاهای آماده، فست فود، خوراکی‌های پر انرژی و چیپس و شیرینی‌هایی با شکر زیاد، غذاهای پرچرب و پرنمک باید به حداقل محدود شوند. به عنوان یک جایگزین مناسب می توانید از میوه‌ها، سبزیجات، نان‌های چرب نشده و ماهی استفاده کنید.
 3. تنوع در مصرف غذا: مصرف گروه‌های مختلف غذایی شامل میوه‌ها، سبزیجات، ماهی، گوشت، غلات، حبوبات و محصولات لبنی می‌تواند کمک کند تا بدن شما به تمامی مواد مغذی مورد نیازش برسد.
 4. محدود کردن مصرف چربی: برای فیتنس بودن و داشتن تناسب اندام، می‌بایست محدودیت در مصرف چربی داشته باشید. به جای مصرف چربی‌های اشباع، سعی کنید از منابع سالم چربی مثل روغن زیتون، آووکادو، بادام، آجیل و ماهی استفاده کنید. همچنین، محصولات پرچرب مثل شیرینی‌ها، بیسکوئیت‌ها و… نیز باید به حداقل میزان ممکن، محدود شوند.
 5. محدود کردن مصرف شکر: برای جایگزینی شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های شیرین می‌توانید از فرآورده‌های شیرین طبیعی مثل عسل، میوه‌های تازه و خشک شده، نوشیدنی‌های سالم مثل آب میوه‌های تازه و… استفاده کنید.
 6. مصرف متعادل انواع گروه های غذایی: برای رسیدن به تناسب اندام، می‌بایست در مصرف غذا تعادل داشته و در هر وعده غذایی باید از گروه‌های غذایی مختلف استفاده نمایید. به عنوان مثال، در صبحانه می‌توانید از نان سبوس دار، تخم مرغ، ماست، سبزیجات و میوه استفاده کنید.
 7. مصرف کافی آب: مصرف آب به میزان کافی نیز برای رسیدن به تناسب اندام بسیار مهم است. باید حداقل ۲ لیتر آب در روز مصرف کنید.

در نهایت، برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب جهت تناسب اندام، باید به یک سبک زندگی سالم و فعال روی بیاورید و به صورت منظم ورزش کنید.

 6 توصیه غذایی برای ماه رمضان در چالش 90 روزه غفاری دایت

در ماه مبارک رمضان، برنامه های رژیم غذایی باید با توجه به شرایط مخصوص این ماه تنظیم شوند. برای اینکه در طول این ماه نیز بتوانید از یک رژیم غذایی سالم و مناسب برای تناسب اندام استفاده کنید، توجه به موارد زیر ضروری است:

 1. تعیین زمان‌های مناسب برای وعده‌های غذایی: در ماه مبارک رمضان، برنامه غذایی باید به گونه‌ای تنظیم شود که در طول روز، از 2 وعده غذایی و 1 میان وعده مناسب استفاده شود. وعده غذایی اول، بهتر است در زمان افطار و وعده دوم، در زمان سحری مصرف شود. برای میان وعده هم توصیه می کنیم از میوه های آبدار، مغزها و آجیل استفاده کنید.
 2. مصرف غذاهای سبک: برای جلوگیری از افزایش وزن در ماه رمضان، بهتر است از غذاهای سبک و خوشمزه مثل سبزیجات تازه، میوه‌ها، مغزهای خشک، تخم مرغ، ماهی و… استفاده کنید.
 3. مصرف مواد غذایی با انرژی بالا: به جای غلات سنتی مثل برنج، می‌توانید از غذاهایی مانند سبزیجات، ماهی، گوشت، تخم مرغ و آجیل، و برای رفع احساس گرسنگی بهتر است از نان‌های تازه یا خشک، موز، خرما و آجیل استفاده کنید.
 4. مصرف مکمل‌های غذایی: در ماه رمضان، برای جبران کمبود ویتامین های بدن، می‌توانید از مکمل‌های غذایی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی استفاده کنید.
 5. مصرف غذاهای پرآب: مصرف غذاهای پرآب در ماه رمضان می‌تواند در جلوگیری از افزایش وزن موثر باشد. غذاهایی مانند سوپ، خورش‌ها، سالاد و میوه‌های تازه به عنوان وعده‌های غذایی مناسب در این ماه محسوب می‌شوند.
 6. توجه به مصرف نمک: در ماه رمضان، بهتر است مصرف نمک را محدود کنید، زیرا مصرف زیاد نمک می‌تواند باعث تشنگی شما در طول روز و همچنین افزایش فشار خون شود.

در کل برای حفظ تناسب اندام در ماه مبارک رمضان، باید مواد غذایی سالم و با ارزش غذایی بالا را انتخاب کرده و آنها را به مصرف غذاهای سنتی و سبک ترجیح دهید. همچنین مصرف مواد غذایی با انرژی بالا، مصرف آب کافی، تمرین ورزشی و خواب کافی (حداقل 7-8 ساعت در شبانه روز) نیز برای حفظ تناسب اندام در این ماه جزو نکات ضروری و کاربردی محسوب می شوند.

 

6 راهنمایی حیاتی برای انجام هر چه بهتر چالش 90 روزه

شروع بهبود تناسب اندام می تواند چالش برانگیز باشد، اما با برنامه‌ریزی و اتخاذ اقدامات مناسب، می توان به سمت دستیابی به هدف پیش رفت.

نکته: تمامی موارد زیر در چالش ما به کار گرفته شده است و کافیست به دقت به آنها عمل کنید.

برای بهتر شدن تناسب اندام، باید هدف مشخصی را برای خود تعیین کنید. هدف ها می توانند شامل افزایش حجم عضلات، کاهش وزن، بهبود قابلیت هوازی، و یا هر هدف دیگری که برای شما مناسب است، باشند. تعیین اهداف مشخص و قابل دسترس مثل تعیین وزن مطلوب یا تعیین میزان تمرینات ورزشی روزانه، می‌توانند به شما انگیزه و تلاش لازم برای پیشرفت در راه بهبود تناسب اندام را بدهند.

2- انجام تمرینات کوتاه و مکرر

انجام تمرینات کوتاه و مکرر بهتر از انجام تمرینات طولانی و ناپایدار است. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا زمان و انرژی بیشتری را برای تمرینات خود صرف کنید. برای شروع باید تمرینات بدنی را آهسته و به تدریج پیش برد. نباید در ابتدا مشغول تمرینات بدنی شدید و سخت شوید، بلکه باید به مرور زمان، شدت و حجم تمرینات را افزایش دهید.

3- ایجاد روتین ورزشی

برای موفقیت در بهبود تناسب اندام، باید برنامه‌ای را ایجاد کرد که به صورت روزانه و منظم انجام شود. به عنوان مثال، هر روز صبح 20 دقیقه بدنسازی و بعد از ظهر 30 دقیقه دویدن.

4- انتخاب ورزش مناسب

بر اساس سلیقه و علایق شخصی، انتخاب ورزش مناسبی می‌تواند کلیدی برای شروع بهبود تناسب اندام باشد. برای مثال، تمرینات هوازی مثل دویدن یا شنا یا ورزش‌های مقاومتی مثل بدنسازی یا پیلاتس.

5- تغییر در رژیم غذایی

انتخاب رژیم غذایی سالم و مناسب به عنوان یکی از راه‌های اصلی بهبود تناسب اندام است. تغذیه سالم و مناسب برای بهبود تناسب اندام بسیار مهم است. باید سعی کنید که از غذاهایی که حاوی چربی و شکر زیاد هستند، دوری کرده و به جای آنها از مواد غذایی مانند سبزیجات، میوه ها، ماهی، گوشت سفید و مغز ها استفاده کنید.

6- بازخوردهای مثبت

برای انگیزه‌بخشی و پایبند بودن به چالش، 2  کار انجام دهید:

 • بازخوردهای مثبتی به خود داده و به خودتان قول دهید که هر روز بهتر و بهتر می‌شوید. سعی کنید هر روز صبح از جملات تأکیدی استفاده کنید. مثل: “خدایا شکرت؛ زندگی من هر روز از هر جهت در حال بهتر و بهتر شدن است”

 • برای هر روز موفقیت آمیز، یک هدیه به خودتان بدهید. (لطفاً این هدیه غذای پرجرب، پرکالری، شیرینی و… نباشد)

خرید پکیج های لاغری غفاری دایت با تخفیف 40 تا 50 درصدی

فرصتی بی نظیر برای آنانی که به دنبال کاهش وزن در کمترین زمان هستند!

با استفاده از پکیج های لاغری غفاری دایت می‌توانیم به شما کمک کنیم تا یک زندگی سالم با وزن مناسب داشته باشید. این پکیج شامل رژیم غذایی سالم، تمرینات ورزشی مناسب و راهکارهایی برای حفظ وزن مناسب در طولانی مدت است.

با این پکیج ها، شما می‌توانید به صورت بهداشتی و بدون نیاز به داروهای لاغری، وزن خود را کاهش دهید. این پکیج ها به شما این امکان را می‌دهد که به صورت پایدار و بهبودیافته به سمت وزن مناسبی که همیشه دوست داشته‌اید، حرکت کنید.

تمرینات ورزشی در این پکیج شامل تمریناتی برای تقویت عضلات و سوخت سریعتر چربی در بدن شما هستند. برنامه غذایی این پکیج شامل: میوه‌ها، سبزیجات، محصولات غذایی با کمترین چربی، پروتئین‌های سالم و موارد دیگری است که به شما کمک می‌کند که به یک رژیم غذایی سالم عادت کنید.

اگر به دنبال کاهش وزن به صورت سالم و پایدار هستید، پکیج های لاغری ما مناسب برای شماست زیرا تاکنون بیش از 8 هزار نفر از آنها استفاده کرده و راضی بوده اند! با خیال راحت و باور کامل به این پکیج، می‌توانید به یک زندگی سالم و با اندامی متناسب دست پیدا کنید.

در صورت حضور در چالش 90 روزه تناسب اندام غفاری دایت و در صورت تمایل به خرید این پکیج ها و دریافت برنامه رژیمی اختصاصی خودتان، متناسب با اطلاعات قد، وزن و… می توانید تخفیف 40 تا 50 درصدی روی پکیچ های لاغری 3 ماهه به بالا دریافت کنید.

در صورت انتخاب گزینه پشتیبان خصوصی، یک پشتیبانی خصوصی برای شما در نظر گرفته می شود، تا در مسیر چالش به صورت مستمر بتوانید سوالات خودتان را بپرسید و مشاوره ها و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همین حالا از طریق لینک زیر اقدام کنید:

 

آیا تداخل ماه رمضان با سال جدید، برای چالش مشکلی پیش نمی آورد؟

ما فکر این موضوع را کرده ایم که افراد در ماه رمضان، از طلوع تا غروب نمی توانند غذا بخورند و همچنین تمرینات ورزشی می تواند به دلیل تغییرات در ساعات خواب و بیداری و به دلیل خستگی و ناتوانی بیشتر، دشوار شود!

با توجه به وضعیت شخصی روزه داران، برنامه تمرینی و تغذیه مناسبی برای شما طراحی شده است و سعی بر این بوده که در روزهای ماه رمضان، تمرینات ورزشی را به ساعات آخر بعد از غروب، پس از افطار و یا قبل از سحری جابجا کنیم و در طول مدت افطار تا سحر، با مصرف غذاهایی با ارزش غذایی بالا، انرژی لازم برای تمرینات خود را فراهم کنید.

در ماه مبارک رمضان، بهتر است تمریناتی را انجام دهید که شدت فیزیکی کمتری دارند، اما همچنان می‌توانند به بهبود تناسب اندام شما کمک کنند. تمرینات آرام و کم‌تاثیر مانند پیاده روی، یوگا، پیلاتس، تمرینات استقامتی با شدت کم و تمرینات تنفسی می‌توانند در این شرایط مناسب باشند.

با این حال بهتر است این ورزش‌ها را تقریباً بعد از غروب آفتاب انجام دهید، زیرا در طول روز‌های گرم ماه رمضان، فعالیت‌های شدید برای بدن شما خطرناک است. همچنین حتما قبل از شروع ورزش، به مقدار کافی آب و غذا بخورید تا از بی‌آبی و کمبود انرژی جلوگیری کنید.

3 توصیه تغذیه ای در ماه رمضان برای شما داریم:

مصرف غذاهای سالم: در وعده‌های غذایی باید از غذاهای سالم و مغذی استفاده کرد. مصرف میوه، سبزیجات، گوشت‌های کم چرب و پروتئینی، لبنیات کم چرب و نان‌های کامل، از جمله انواع غذاهای سالم و مناسب برای تغذیه در ماه مبارک رمضان هستند.

مصرف مایعات کافی: توصیه می‌شود در پس از افطار و سحری، مایعات کافی مصرف کنید. آب، آب‌نبات، چای و دمنوش‌های گرم، جزء بهترین مایعاتی هستند که باید در این ماه مصرف کرد.

هنر میزان‌داری: برای تغذیه سالم در ماه رمضان، هنر میزان‌داری بسیار مهم است. مواظب باشید در ساعات شام و سحری، غذا را با اندازه مناسبی مصرف کنید تا از مشکلات مربوط به گوارش جلوگیری کنید. همچنین از مصرف غذاهای چرب و شیرین بیش از حد خودداری کنید.

پیشنهاد ویژه: برای شروع بهتر می‌توانید به کمک مربیان حرفه‌ای و متخصصان تغذیه، برنامه‌ی مناسبی برای دستیابی به اهداف خود تنظیم کنید. برای این منظور، می‌توانید از منابع آموزشی و مشاوران تخصصی سایت غفاری دایت در زمینه تناسب اندام استفاده کنید و در مسیر تبدیل شدن به بهترین ورژن خودتان قدم بردارید.

سوالات متداول

چالش سه ماهه تناسب اندام یک برنامه تمرینی و رژیم غذایی است که برای کاهش وزن و به دست آوردن بدنی سالم و تناسب اندام طراحی شده است. این چالش برای 3 ماه طراحی شده و در طول این مدت با رعایت رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات ورزشی، می توانید به اندام دلخواه خود دست یابید.

چالش سه ماهه تناسب اندام تقریباً برای همه افراد در هر سنی مناسب است اما برای بعضی از افراد ممکن است مناسب نباشد. به عنوان مثال، افرادی که مشکلات پزشکی دارند، باید با پزشک خود مشورت کنند تا مطمئن شوند که می‌توانند این چالش را دنبال کنند.

بله، انجام تمرینات ورزشی منظم، بهبود کارایی قلبی و عروقی را به دنبال دارد. برنامه تمرینی در این چالش 3 ماهه تناسب اندام، شامل: تمرینات قدرتی و تمرینات هوازی است که به بهبود کارایی قلبی و عروقی کمک می‌کنند.

نه، چالش سه ماهه تناسب اندام علاوه بر کاهش وزن و بهبود تناسب اندام، به افزایش سطح فعالیت جسمانی و بهبود سلامت کلی بدن نیز کمک می‌کند.

نه، برای شرکت در چالش سه ماهه تناسب اندام، نیاز به تجهیزات و وسایل ورزشی پیچیده نیست! این چالش برای افرادی طراحی شده است که می‌خواهند با استفاده از تمرینات ساده و رژیم غذایی سالم، به تناسب اندام خود برسند. تمرینات این چالش شامل تمرینات بدنسازی و تمرینات هوازی ساده است که بدون نیاز به تجهیزات پیچیده انجام می‌شود.

این چالش می‌تواند با استفاده از وزن خود بدن و تمرینات بدنی ساده، مانند انجام فعالیت‌های روزانه، پیاده‌روی، دویدن و تمرینات قدرتی بسیار ساده، انجام شود. با این حال، در صورت داشتن تجهیزات ورزشی مانند وزنه‌ها و ماشین‌های ورزشی، می‌توان برنامه تمرینی را گسترش داده و به نتایج بهتری دست یافت.

در این مورد توصیه می کنیم از مشاورین ما جهت دریافت برنامه غذایی و تمرینی شخصی سازی شده، حتماً استفاده کنید

بله، برنامه چالش سه ماهه تناسب اندام شامل یک رژیم غذایی سالم است که هدفش بهبود تغذیه و کاهش وزن است. این رژیم غذایی شامل مواد غذایی سالم و تغذیه‌ای است که بدن شما برای کاهش وزن و بهبود تناسب اندام نیاز دارد.

بله، اگر شما با توجه به برنامه تمرینی و رژیم غذایی چالش سه ماهه تناسب اندام، به صورت منظم و مداوم ورزش کنید و غذاهای سالم و متعادل مصرف کنید، می‌توانید پس از پایان چالش، اندامی متناسب داشته باشید. همانطور که قبلاً هم گفتیم، ما روی تغییر سبک زندگی و عوض کردن عادت های شما تمرکز داریم.

اما باید به یاد داشت که تناسب اندام یک فرآیند مداوم و بلندمدت است و نیاز به توجه و تلاش برای حفظ آن دارد. در نتیجه باید تمرینات و رژیم غذایی مناسب خود را برای به دست آوردن و حفظ تناسب اندام پیدا کرده و به صورت مداوم آن را رعایت کنید و در صورت نیاز، با مشاورین ما تماس بگیرید

نه، رژیم غذایی در چالش سه ماهه تناسب اندام به هیچ وجه محدود کننده نیست. این برنامه تمرینی و رژیم غذایی، با توجه به نیازهای بدن و با هدف به دست آوردن یک بدن سالم و تناسب اندام طراحی شده است.

بله، برای شرکت در چالش سه ماهه تناسب اندام باید از یک رژیم غذایی سالم و متعادل پیروی کنید. این رژیم غذایی شامل میوه‌ها، سبزیجات، پروتئین‌های سالم، مثل ماهی، مرغ و گوشت قرمز کم چرب، و غذاهای کامل غذایی مانند حبوبات و غلات است.

بله، برای اینکه به بهترین نتایج برسید، باید در طول چالش سه ماهه تناسب اندام، به یک سبک زندگی سالم عادت کرده و برای فعالیت بیشتر در زندگی روزمره تلاش کنید. بدین منظور لازم است رژیم غذایی خود را تغییر داده و شروع به ورزش‌های منظم کنید و نکات سلامتی مانند خواب کافی را رعایت نمایید.

بله، چالش سه ماهه تناسب اندام برای افرادی که به تازگی شروع به ورزش کرده‌اند مناسب است. در واقع این چالش برای تمام سطوح ورزشی، از جمله مبتدیان، مناسب است و با توجه به قابلیت تنظیمی بالای آن، می‌توانید برنامه تمرینی را با توجه به سطح فعلی ورزشی خود، تنظیم کنید. همچنین، این چالش می‌تواند به عنوان یک محرک برای شروع ورزش در افرادی که تاکنون به صورت منظم ورزش نکرده‌اند، عمل کند.

بله، مشاوره با یک متخصص تناسب اندام می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه تمرینی و رژیم غذایی مناسب برای خود بر اساس هدف‌هایتان تعیین کنید و از راهنمایی و نکات ارزشمند او بهره ببرید. همچنین با راهنمایی های یک متخصص تناسب اندام، می‌توانید از مشکلات و موانعی که ممکن است در راه رسیدن به هدف‌هایتان پیش آید، مطلع شوید و راه حل‌هایی برای آنها پیدا کنید.

خانم بهاره غفاری از شروع این چالش تا انتهای آن به عنوان یک متخصص تغذیه همراه با شما خواهد بود و شما می توانید از مشاوره و راهنمایی های ایشان در طول چالش، بهره مند شوید